Infirmieră Republica Irlanda - Locuri de munca si Salariu, Cum să găsiți un loc de muncă

Ce salariu are un - Infirmieră Republica Irlanda?
Cum să găsiți un loc de muncă - Infirmieră Republica Irlanda?
Care sunt cerințele tipice pentru această ocupație?
Infirmieră Republica Irlanda - Care sunt cerințele sau calificările tipice în postările de locuri de muncă?

Descrierea postului - Infirmieră (Asistent medical)
Cele mai bune locuri de a lucrarilor sunt: Dublin (capitală), Cork, Limerick, Tallaght, Waterford, Drogheda, Dundalk, Galway

Salariul pentru slujbă: Infirmieră Republica Irlanda - USD 5237
Salariul mediu Republica Irlanda - USD 3193
Salariile sunt de obicei plătite în moneda locală: EUR (Euro)

Raportul dintre experiența de lucru și nivelul de salarizare:
Experimentați: + 36%
Nivel mediu: + 17%
Începători: - 22%

Graf: (1) Salariu - Infirmieră (2) Salariul mediu - Republica Irlanda

Graf: (1) Nivel experimentat (2) Nivel de medie (3) Nivel de intrare

Salariu - Infirmieră: (1) Republica Irlanda (2) Regatul Unit al Marii Britanii (3) Islanda

Salariu - Republica Irlanda: (1) Infirmieră (2) Tehnician urgențe medicale (3) Terapeut

Infirmieră - Republica Irlanda: Impozitele pe salarii

Beneficiile angajaţilor
Plan de pensie: Da
Asigurări Medicale: Da
Programe de formare profesională (interne și externe): De obicei nu
Planul de dezvoltare a carierei: Unele companii oferă oportunități de dezvoltare profesională

Cerințe tipice de locuri de muncă
Nivelul de educație necesar: Liceu
Certificarea necesară
Cunoștințe digitale: Nu sunt obligatorii, dar constituie un avantaj
Perioada de probă: Da
Limbi oficiale: Engleză, limba irlandeză
Cunoașterea limbii străine: Necesar
Permis de conducere: Nu este necesar
Experiență de lucru: Impactul asupra salariului - Mediu

Tip de loc de munca:
Cu normă întreagă
Timp parțial
Locuri de munca temporară
Munca de noapte
Stagiu de practică
Sectorul industrial: servicii de sănătate

Timp de lucru și concediu plătit
Saptamana de lucru: Luni – vineri
Program de munca pe săptămână: 40
Ore suplimentare: Da
Zile de vacanta plătite: 20 (Contractul poate fi diferit)
Sărbătorile legale plătite: 9
Pauza de pranz: Da
Durata pauzei de prânz: 30 de minute
Program de lucru flexibil: Nu

Sfaturi pentru găsirea unui loc de muncă pentru cetățenii străini
Este necesară o autorizație de muncă / viză de muncă? Cetățenii UE, în general, nu au nevoie de permise de muncă pentru a lucra în UE, în timp ce cetățenii din alte țări, în mod obișnuit, trebuie să obțină permise de muncă.
Nivelul necesar de cunoaștere a limbii locale: Nivel profesional

Rată de șomaj Republica Irlanda - 5.8%
Vârsta de pensionare Republica Irlanda - 66

Se așteaptă ca locurile de muncă de asistentă medicală, deja la mare căutare, să crească rapid pentru a satisface nevoia crescută de la o populație îmbătrânită din Irlanda. În ciuda mai puține oportunități de muncă la distanță decât alte profesii, locurile de muncă de asistent medical pot fi găsite aproape peste tot, inclusiv în mediul rural și urban. În timp ce locurile de muncă de asistent medical oferă o securitate ridicată a locului de muncă, acestea implică adesea și ore suplimentare, inclusiv munca în ture de seară și de weekend, în special pentru cei care abia își încep cariera.

Aici puteți vedea salariile pentru alte ocupații - Republica Irlanda

Lucrări similare:

Tehnician urgențe medicale

Asistent de Laborator

Asistent dentar

Manichiurist

Pedichiurist

Terms & Conditions | Privacy Policy | Contact